Wyszukiwanie nieruchomości
 • Wypełnij formularz i kliknij SZUKAJ poniżej, podaj precyzyjne kryteria dzięki nim otrzymasz precyzyjne wyniki.
 • Numer oferty:
 • Rodzaj transakcji:
  sprzedaż kupno wynajem
 • Rodzaj obiektu:
  mieszkanie dom działka lokal obiekt
 • Powiat / miasto:
 • Gminy / dzielnice
 • Cena: Mini: Maks:
 • Powierzchnia w m²: Mini: Maks:

Informator

Zapraszamy do zapoznania się z naszym informatorem który pomoże odpowiedzieć na podstawowe i czesto powtażające sie pytania związane z nieruchomościami.

1.Kiedy moja nieruchomość zostanie sprzedana?
2.Koszty zakupu Nieruchomości
3.Przeprowadzka ( tkzw. check lista )
4.Do sprzedania przez właściciela
5.Porady dla sprzedających
6.Porady dla kupujących
7.0 procent prowizjii od kupującego

 


1.Kiedy moja nieruchomość zostanie sprzedana?

Każda nieruchomości jest unikatowa po prostu inna, niektóre nieruchomości sprzedają się dosłownie w ciągu kilku dni lub nawet godzin, inne potrzebują długich miesięcy żeby znaleźć kupca, natomiast niektóre nie sprzedają się wcale! Wierzymy ze istnieją trzy główne przyczyny odpowiedzialne za to że nieruchomość jest „niesprzedawalna":

a) Nieruchomość jest w bardzo złym stanie
b) Cena jest za wysoka
c) Słaba koniunktura na rynku nieruchomości.

Jeśli twoja nieruchomość nie została sprzedana w ciągu 30-45 dni to znaczy ze czas zmienić cenę!

Odsetek sprzedaży nieruchomości

Sprzedano w ciągu:

1 miesiąc 40%

2 miesiące 7%

3 miesiące 7%

4 miesiące 20%

5 miesięcy 10%

6 miesięcy 7%

7 miesięcy 9%

Statystyki oparte są na średniej krajowej.

 


2.Koszty zakupu Nieruchomości

Jeśli decydujesz się na zakup jakiej nieruchomości powinieneś być świadomy wszystkich kosztów zwianych z zakupem, wiele osób widzi tylko cenę nieruchomości i nie zdaje sobie sprawy z dodatkowych obciążeń powstałych przy zakupie. Aby w pełni zdawać sobie sprawę ze wszystkich kosztów, które musimy ponieść zakupując mieszkanie, dom czy działkę trzeba je podzielić na koszty związane tylko z samą transakcją kupna - sprzedaży oraz na te związane z kredytem. Trzeba przy tym pamiętać że nie każdy zakup nieruchomości musi być finansowany przez kredyt bankowy.

- Koszty transakcyjne:

a) Agencja czy też biuro nieruchomości

Większość klientów korzysta z ich usług a odsetek tych próbujących sprzedać na własne rękę z roku na rok maleje. Tak jest po prostu skonstruowany rynek nieruchomości. Warto dodać, że kryzys finansowy, który dotknął poważnie cały rynek nieruchomości pozwolił na większe możliwości w negocjacjach związanych z prowizją przy podpisywaniu umowy pośrednictwa sprzedaży nieruchomości. Standardowa prowizja agencji nieruchomości w Częstochowie wynosi ok 2,5 proc. plus VAT (3,05 proc. brutto).

b) Koszty notarialne czyli taksa notarialna

Jest to wynagrodzenie dla notariusza za usługę sporządzenia umowy kupna - sprzedaży nieruchomości. Stawki notarialne określa rozporządzenie Ministerstwa Sprawiedliwości. Większość częstochowskich kancelarii notarialnych podają te górne stawki, ale współpracując z dobrym biurem nieruchomości jest możliwość ich znacznej negocjacji, Notariusze w Częstochowie również konkurują między sobą, więc upusty rzędu 25 - 30 proc. będą możliwe do wynegocjowania.

c) Odpisy z aktu notarialnego

Jest to koszt często lekceważony, ale może być on zauważalny - nawet do kilkuset złotych w przypadku kilku odpisów. Najczęściej potrzebujemy 1 lub 2 odpisy (do własnego użytku oraz do banku lub sądu).

d) Podatek od czynności cywilno prawnych (PCC)

Stawka tego podatku to 2 proc. wartości z aktu notarialnego i jest nienegocjowalna. Pobiera notariusz i później przekazuje do urzędu skarbowego.

e) Opłata za założenie księgi wieczystej

Opłata w sądzie, którą musimy ponieść, jeśli nieruchomość, którą kupujemy nie posiada księgi wieczystej (np. dla nieruchomości tkzw. „nowej" prosto od dewelopera)

- Koszty kredytu bankowego:

a) Prowizja za udzielenie kredytu

Koszt który nie zawsze jest obecny ponosimy go przed wypłatą kredytu. Wielkość prowizji wynosić od 0 nawet do 3 proc. Wysokość ta jest zależna od banku czy aktualnej promocji można prowizje negocjować z każdym bankiem, ale zawsze za cenę obniżenia musimy kupić w banku dodatkowy produkt który nie zawsze jest nam potrzebny. Prowizję trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Jeśli interesuje cię twoja zdolność Sprawdź to szybko i bezpłatnie: zobacz jak wygląda Twoja zdolność kredytowa ( link do kredyty )

b) Ubezpieczenie braku lub niskiego wkładu własnego

Koszt, który ponosimy jeśli nie wpłacimy przy zawieraniu transakcji zakupu wymaganego przez bank poziomu własnej gotówki.

c) Ubezpieczenie nieruchomości

Przedstawienie w banku polisy potwierdzającej ubezpieczenie nieruchomości jest głównym warunkiem wypłaty kredytu przy zakupie mieszkania/domu/ czy też lokalu na rynku wtórnym.

d) Koszty ustanowienia hipoteki

Hipoteka jako najważniejsze zabezpieczenie kredytu na mieszkanie czy dom musi zostać zapisana do IV działu księgi wieczystej.

Jeśli interesują cię dokładne koszty związane z transakcją zakupu konkretnej nieruchomości skontaktuj się z nami, a zrobimy dla Ciebie bezpłatną niezobowiązująca kalkulację. ( Oferta może pochodzić od agencji konkurencyjnych )

 


3.Przeprowadzka ( Tkzw. check lista )

Przeprowadzka może być bardzo ekscytującą , ale również może być bardzo mocno stresująca, zwykle wiąże się z nią wiele rzeczy do zapamiętania i zrobienia! Nie panikuj! Obojętnie jak zamierzasz to zrobić czy to na własną rękę, czy prosząc przyjaciół o pomoc, albo zatrudniając specjalistów, o to szybkie przypomnienie, ułatwiające przejście przez ten etap:

- zrób porządek i wyeliminuj wszystkie zbędne rzeczy, z których nie korzystasz lub nie chcesz ich dalej przetrzymywać to najlepszy moment żeby to zrobić. Rozdaj, sprzedaj, wyrzuć! Obojętnie jak to zrobisz pozbędziesz się nadbagażu i nie będziesz płacił za przeniesienie czy przewożenie czegoś co jest ci zbyteczne.

- zacznij pakować się sam, nikt tego tak dobrze nie zrobi jak Ty

- pakuj wszystko do kartonów, zawijaj w folie z pęcherzykami powietrza.

- nie zostawiaj w szafkach, półkach i innych meblach niczego! Wszystko musi być wyjęte i spakowane osobno.

- zabezpiecz sprzęt elektroniczny przed warunkami zewnętrznymi i pamiętaj ze pozostawiony dłużej na zew. zwłaszcza zimą nie może być od razu włączony w nowym miejscu.

- pamiętaj o zmianach adresowych we wszystkich instytucjach i firmach jak ( Banki, firmy telekomunikacyjne, ubezpieczeniowe, itp. )

- spisz stany wszystkich liczników w starym jak i nowym domu czy mieszkaniu.

- jeśli korzystałeś z firmy pomagającej w przeprowadzkach sprawdź czy nic nie zginęło

lub nie zostało zniszczone! Tego typu firmy posiadają odpowiednie ubezpieczenie od ew. uszkodzeń powstałych w wyniku ich pracy.

 

 

4.Do Sprzedania przez właściciela

Niektórzy sprzedawcy próbują sprzedać swój dom czy mieszkanie na własną rękę, jest to określane jako "sprzedaż bez pośredników" Niektórym udaję się sprzedać na własną rękę ale wielu robi to bez powodzenia. Dlaczego? I dlaczego warto sprzedawać z nami i kupować przez agencje nieruchomości?

- Dla sprzedających:

Z punktu widzenia sprzedawcy marketing czyli reklama nieruchomości to jedna z korzyści płynących z korzystania z profesjonalnej agencji nieruchomości.

Jednak współpraca z agencją nieruchomości to nie tylko reklama która jest nieporównywalnie lepsza i miażdżąco skuteczniejsza od zwykłej reklamy stosowanej przez sprzedawców na własną rękę. Jako profesjonaliści korzystamy z Internetu poprzez własne strony internetowe, portale branżowe, własne bazy danych klientów poszukujących oraz jesteśmy w ciągłym kontakcie z deweloperami i inwestorami indywidualnymi, korzystamy ze specjalnych systemów MLS współpracy pomiędzy agentami. Nasze oferty reklamowane są bez przerwy, i często mimo dużego upływu czasu jesteśmy konsekwentni w działaniu a przede wszystkim nie odpuszczamy!  jak to często bywa z prywatnym sprzedawcą zmęczonym tygodniami bezskutecznej sprzedaży. Oferta przez nas promowana jest wielokrotnie, więcej razy oglądana i analizowana niż jakakolwiek oferta osoby sprzedającej prywatnie

Bardzo istotnymi elementami naszej pracy a często lekceważonymi przez sprzedawców jest:

- odpowiednia trafna wycena nieruchomości dająca szanse na sprzedaż po aktualnej cenie rynkowej. Jesteśmy zawsze na bieżąco co jest niemożliwe w przypadku sprzedawców okazjonalnych

- Zawsze profesjonalna obsługa często wymagających i uciążliwych klientów oglądających. Kolejny oglądający niezdecydowany klient zadający dziesiątki pytań szybko wyprowadzi z równowagi właściciela nieruchomości.

- Pełne bezpieczeństwo! Jesteśmy ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w obrocie nieruchomościami i odpowiadamy za swoje błędy.

- Pomagamy przy wszystkich formalnościach prawno podatkowych związanych ze sprzedażą nieruchomości. Prywatnie klient jest skazany na siebie.

- Dla kupujących:

Zadajcie sobie pytanie czy kiedy zepsuje się pralka czy też samochód to co robicie?

Udajecie się do serwisu AGD z pralką czy też to uznanego mechanika z samochodem lub jeśli chcecie kupić samochód to większość ludzi idzie do dealera lub mniej zamożni szukają aut w komisach czyli korzystaja z pomocy profesjonalistów mimo że powyższe przykłady są przedmiotami o niskiej wartości.

Nieruchomość często kupujemy za oszczędności swojego życia lub tez zaciągamy kredyt na wiele lat, zakup mieszkania czy domu to jedna z najpoważniejszych decyzji w życiu człowieka. Zadajmy sobie pytanie: czy stać nas na ryzyko tak dużej straty? Czy warto szukać na własną rękę? Czy warto robić to na czym się nie znamy ponosząc 100% konsekwencje ewentualnej pomyłki?

 


5.Porady dla sprzedających

Zainwestuj kilka godzin pracy, a na pewno zaowocuje to szybszą transakcją i atrakcyjniejszą ceną. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie wiec jeśli to dom pamiętaj o dobrze utrzymanym trawniku przyciętych krzewach i czystym podwórku, oczywiście wnętrze domu czy mieszkania tez powinno być posprzątane, dobrze przewietrzone .

Jeśli jest taka możliwości do postaraj się odmalować wnętrze, jest to niewielki nakład w porównaniu z profitami jakie może przynieść, staraj się dobierać jasne pastelowe barwy rozjaśniające i powiększające pomieszczenia, jeśli nie chcesz inwestować maluj na biało zawsze to lepsze niż brudne ściany. Jeśli posiadasz jakieś uszkodzone albo rozlatujące się meble napraw je lub usuń na czas sprzedaży, pamiętaj czym mniej tym lepiej! małe zagracone pomieszczenia nie wyglądają zbyt zachęcająco.

Jeśli Cię stać kup nowe narzuty na sofy czy fotele, jeśli nie wypierz stare, pamiętaj o świeżych kwiatach w wazonie to prawie nic nie kosztuje, a robi dobre wrażenie.

Pamiętaj o dobrym oświetleniu, wszystko co masz powinno być włączone na czas wizyty potencjalnego kupca czy tez agenta nieruchomości, jeśli masz jakieś spalone nie działające żarówki wymień je na nowe. Mieszkania zaciemnione wyglądają ponuro i nieciekawie na żywo czy też na zdjęciach zrobi to fatalne wrażenie.

Nie zamykaj się przed kupującym, pamiętaj o otwartych drzwiach do wszystkich pomieszczeń ( oczywiście nie mamy tutaj na myśli spiżarek czy różnego rodzaju magazynków ) Dom czy mieszkanie tym bardziej o niewielkich gabaretach przy otwartych drzwiach wygląda lepiej i bardziej przestronnie.

Zachowaj bezpieczeństwo pochowaj wszystkie zagrażające przedmioty, wiszące donice, rolki na schodach, Nie zostawiaj mokrej czy też napastowanej podłogi.

Doprowadź do błysku łazienki i toalety, dobrze je przewietrz, wywieś najlepsze ręczniki połóż najlepsze maty na podłodze, i pamiętaj żeby toaleta była zawsze zamknięta! Z naszych doświadczeń wynika ze 90% sprzedających o tym zapomina.

Jeśli masz w domu czy mieszkaniu rolety lub firanki, wszystkie odsłaniaj i otwieraj

Niech twoje wnętrze wygląda na dobrze naświetlone i nasłonecznione.

 

 

6.Porady dla kupujących

Kupowanie nieruchomości to często dość stresujący moment w naszym życiu, doświadczamy wtedy prawdziwej huśtawki emocji, często dochodzi do tego załatwienie kredytu w banku i zawsze przeprowadzka. Dla większości z nas zakup mieszkania czy domu to największa inwestycja jaką musimy rozważyć. Emocje związane z zakupem czegoś tak osobistego i kosztownego często zaciemniają naszą ocenę sytuacji i racjonalne myślenie.

Często wyobrażamy siebie siedzących w ładnie wykończonym mieszkaniu, ze stylową dekoracją i pięknymi meblami które przed chwilka oglądaliśmy, jednak nie dajmy się ponieść fantazji bo często całe to wnętrze zniknie z jego obecnym właścicielem a my zostaniemy z gołymi ścianami.

Przed zakupem nieruchomości zawsze pamiętajmy o naszych możliwościach finansowych. Pamiętaj żeby być szczerym w stosunku do siebie i twojego agenta nieruchomości dobrze przeanalizuj swój poziom przychodów i koszty swojego życia i plany na przyszłość jak: dzieci, wakacje, zmiana samochodu itp. Twój wymarzony dom jest na pewno wart dużego poświęcenia ale pamiętaj żeby nie zastawić za niego całej swojej przyszłości.

Zanim podejmiesz decyzje pamiętaj obejrzyj kilka mieszkań czy domów odpowiadających twoim kryteriom, nie żyj marzeniami i nigdy nie trać czasu na to czego na pewno nie kupisz albo na co cię nie stać. Powinieneś mieć sciśle określone kryteria i być zdecydowanym ( ale nie bądź desperatem ) musisz swoje odchodzić i całą pracę nóg którą w to włożysz będzie się opłacać.

Bądź detektywem

Zanim podpiszesz akt notarialny czy tez umowę przedwstępną sprawdź jakie się faktyczne koszty utrzymania nowej posiadłości? Prąd, woda, gaz, czynsz itp. Sprawdź czy poprzedni właściciel rozliczył wszystkie „media" i przejmujesz nieruchomość na „0"

Przeprowadź finalną wizytę przed sprzedażą, zobacz jak wygląda nieruchomości po wyniesieniu wyposażenia i umeblowania, sprawdź czy wszystko jest zgodne z wcześniejszymi ustaleniami.

Pamiętaj o datach i terminach, jeśli bierzesz kredyt bankowy czy tez transakcja zakupu uzależniona jest od innych czynników zewnętrznych zawsze bierz poprawki na to ze coś może pójść nie tak i braknie ci czasu.

Jeśli coś nie jest na piśmie to nie istnieje! nigdy nie umawiaj się na "słowo" wszystkie ustalenia i obietnice powinny być w formie pisemnej, nie musi to być od razu akt notarialny, jednak każde ważne dla Ciebie ustalenie powinieneś mieć na piśmie. Przy ewentualnej próbie egzekwowania tych ustaleń będziesz miał szanse na wyjście z sytuacji obronną ręką.

 

 

7. 0 procent prowizji od kupującego!

* (0 procent od kupującego) jeśli skredytujesz zakup nieruchomości w 100% za naszym pośrednictwem jako kupujący nie płacisz żadnej prowizji!